Fight Academy Stargard to klub sportowy mieszczący się przy ulicy Kochanowskiego 11 w Stargardzie. Uczęszcza do niego młodzież, ale także dzieci. Niby zwykły klub sportowy a jednak w jego skromnych ścianach ćwiczą prawdziwe sportowe diamenty. Jednymi z nich są Maja Wolańska i Mateusz Sobczak choć na początku nawet trener Marek Medyński sądził, że nigdy nie będą startować na zawodach. Pomimo to z biegiem lat Maja oraz Mateusz zaczęli osiągać sportowe szczyty. Z nieśmiałej młodzieży stali się prawdziwymi sportowcami, którzy we wrześniu jadą na Mistrzostwa Europy w K-1 do Macedonii. jak zaczęła się ich przygoda ze sztukami walki?

Na pierwszy trening Maję przyprowadziła koleżanka. Było to w 2014 roku. Za sobą miała już taniec i jazdę konną. Pragnęła spróbować czegoś nowego, gdyż nie do końca spełniała się w tych dyscyplinach. Kickboxing chciała trenować rekreacyjnie. Na pierwszych zajęciach była nieśmiała, wycofana, brakowało jej pewności siebie, zawsze siedziała cichutko w rogu maty. Pomimo tej niepewności było widać że Maja ma talent i niezwykły dryg do sztuk walki, jak mało kto. Musiała tylko w siebie uwierzyć. Już po roku stażu treningowego pojechała na swoje pierwsze zawody do Pragi, na których zdobyła Wicemistrza Europy, następnie brąz na Mistrzostwach Polski. Jak na razie jej największym osiągnięciem jest brązowy medal na Mistrzostwach Świata Muay Thai IFMA, Bangkok w 2016 roku. Maja stoczyła wiele walk nie tylko w Polsce, ale także na arenach międzynarodowych. Jest reprezentantką Polski. Na chwile obecną znajduje się w fazie przygotowań do kolejnych Mistrzostw Europy, tym razem w Macedonii. Jest to osoba, którą cechuje wytrwałość, perfekcja, pewność siebie, ambicja, odwaga, niezłomność i wiara we własne możliwości. Wytrwale dąży do wyznaczonych przez siebie celów sportowych, po każdej walce wymaga od siebie coraz więcej.

Mateusz Sobczak trenuje od 5 lat, na samym początku podobnie jak u Mai trener nie rokował wielkich sukcesów. Mateusz przyszedł z nadwagą i bez charakteru typowego łobuziaka jednak z biegiem miesięcy mimo iż początki nie były łatwe. Ze zwykłego chłopaka z brzuszkiem zaczął wyrastać bardzo dobry sportowiec z krwi i kości, z roku na rok było widać bardzo duże postępy, które oczywiście zostały zbudowane na bazie niesamowicie ciężkiej pracy na macie. Obecnie to aktualny Mistrz Polski w formule Muay Thai oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski K-1, zakwalifikował się do reprezentacji Polski. Jego największe osiągnięcie to brąz na Mistrzostwach Europy K-1 w Hiszpanii. Posiada wiele tytułów Mistrza Polski z wcześniejszych lat. Toczył wiele pojedynków zarówno na ringach w Polsce jak i zagranicą. Obecnie Mateusz walczy w kategorii junior. Trenuje codziennie i daje z siebie 100%, jest bardzo zaangażowany. Ten wyjazd jest spełnieniem jego marzeń.

Bardzo ciężko pracują na swoje sukcesy razem z niezawodnym teamem Fight Academy Stargard w skład którego wchodzą m.in. Marek Medyński – Trener Muay Thai, K-1, Maciej Głowacki – Trener przygotowania motorycznego, Marta Nowak – Dietetyk, Karolina Wolańska – Fizjoterapeuta i oczywiście koledzy z maty z którymi mają możliwość szlifować swoją technikę. Wyjazd do Macedonii to dla nich okazja do zdobycia nowego doświadczenia, które na pewno zaowocuje w przyszłości i pozwoli im dalej rozwijać się sportowo. A kto wie może pewnego dnia będą zawodnikami na poziomie światowym. Życzymy im tego z całego serca i trzymamy kciuki za Macedonię. Powodzenia